Ürün Görseli

Yüz, Kasık ve Vücut Kıllarınızı Ağrısız Olarak Nasıl Kaldırır?

 

Yüz, Kasık ve Vücut Saçlarını Ağrısız Olarak Nasıl Kaldırır?

Aşırı saç, hem erkek hem de kadınları rahatsız eden bir endişedir. Parlatma gibi bazı epilasyon yöntemleri ağrıya neden olsa da bazı seçenekler yoktur. Ağrı için düşük toleransınız varsa veya yeni bir yöntem denemek istiyorsanız, sürtünme epilasyonunu düşünün. Ucuz bir epilasyon seçeneğidir, ancak traş veya epilasyon jeli gibi bakım gerektirir. Cildi pürüzsüz hissetmek için, sürtünme epilasyon işlemini haftada en az iki kez tekrarlayın.

 

Aşama 1

Ölü deri hücrelerini çıkarmak ve saçları yumuşatmak için cildinizi bir zerrecik ve ılık su ile eksfoliye edin. Bunu vücudunuzun herhangi bir yerinde istenmeyen kıllarla yapın.

 

Adım 2

İstenmeyen saçlara bir pomza taşı veya epilasyon eldiveni tutun. Büyük bir saç teli merkezinin aksine saç çizgisi boyunca başlayın.

 

 

 

Aşama 3

Pomza taşı veya epilasyon eldiveni saçları ovana kadar küçük, dairesel bir hareketle sürtün. İlk yama kaldırıldıktan sonra yeni bir bölgeye taşıyın. Cildi tahriş etme riskini azaltmak için hafif baskı uygulayın.

 

  1. Adım

Vücudunuzdaki gevşek saçları temizlemek için cildinizi sıcak su ile durulayın.

 

Adım 5

Rutubetini düzeltmek ve tahrişi azaltmak için cildinize nemlendirici bir losyon uygulayın.

 

İhtiyacınız Olacak Şeyler

Cilt exfoliator

Ilık su

Pomza taşı veya epilasyon eldiveni

Losyon

İpuçları

Bu yöntemi küçük bir saç teli üzerinde test edin. Kötü bir cilt reaksiyonu olup olmadığını görmek için 24 saat bekleyin. Bu epilasyon yöntemi hassas ciltli insanlar için çok sert olabilir. Pomza taşları, kollar ve bacaklar gibi sert ciltli geniş alanlar için en iyisiyken, epilasyon eldivenleri yüz veya kasık bölgesi gibi hassas bölgeler için daha iyidir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )