Ürün Görseli

Tüy alma yöntemleri

Birçok insan istenmeyen tüylere sahiptir. Üst dudak, çene, yanaklar, sırt, bacaklar, parmaklar, ayaklar ve parmaklarda yaygındır.

Genetik, steroidler gibi bazı ilaçlar, belirli hormonların yüksek seviyeleri ve polikistik yumurtalık sendromu gibi birçok nedeni olabilir.

İstenmeyen saçları kaldırmanın birkaç yolu vardır. Çoğu yöntemle, saçların en azından bir kısmı sonunda büyür.

Tıraş olmak

Tıraş, bacak, kol ve yüz tüyleri için en iyisidir. Bununla birlikte, özellikle kasık bölgelerinde içe çekilmiş tüylere neden olabilir.

Koparma

Koparma veya cımbızlık acı verebilir, ancak kaldırmak istediğiniz yalnızca birkaç tüyünüz varsa iyi bir seçenek olabilir. Kaşlarınızı yeniden şekillendirirken veya yüzünüzde görünen birkaç başıboş kılları dışarı çektiğiniz zamanları toplamak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu epilasyon yöntemini geniş alanlar için kullanmamalısınız. İç boğulmuş kıllara veya yara izine neden olabilir.

Depilasyon Kremleri

Tüy dökücü kremler olarak da bilinirler, reçetesiz kullanılabilirler.

Hepsi aynı değildir, bu nedenle etiketi okumayı unutmayın. Örneğin, kasık tüyleri yüzünüzde saç kaldırmak için yapılan bir epilasyon kremi kullanmamalısınız.

Bu ürünlerdeki kimyasallar saç şaftını çözer. Bir kremin yanlış kullanımı – örneğin çok uzun süre bırakmak – derinizi yakabilir. Alerjik reaksiyon öykünüz varsa, kremayı kolunuzdaki küçük bir bölgede test etmeniz, kötü bir reaksiyon göstermediğinden emin olmalısınız. Kremanın üzerindeki talimatları uyguladığınızdan emin olun.

Sıcak Parlatıcı

Bunu evde yapabilirsiniz ya da bir salonda bir profesyonel tarafından yapılabilir. Sıcak ağda tutma, dağınık ve acı vericidir ve bazı tüyleri geride bırakabilir, çünkü kopabilirler. Enfeksiyon izlemesi gereken bir yan etkidir. Balmumu çok sıcaksa, yanık alabilirsiniz. Reçeteli sivilce kremlerini (Retin-A gibi) de kullanıyorsanız veya isotretinoin kullanıyorsanız bu yöntemi kullanmamalısınız . Eğer yaparsanız, balmumu cildinizi çekecektir. Birçok kadın bikini bölgesinde bu epilasyon yöntemini kullanır ve üst dudağın üzerindeki saçları kaldırır.

Threading

Threading, bazı salonların sunduğu epeyce geleneksel Hintli bir epilasyon yöntemidir. İplik geçiren profesyoneller dizeleri kullanırlar ve istenmeyen saçları çıkartmak için kullanırlar.

Lazer Epilasyon

Bu en uzun süren yöntemlerden biridir, ancak 4-6 hafta aralıklarla genellikle dört veya daha fazla tedaviyi gerektirir. Sadece koyu renkli saçlarda etkili olabilir.

Lazer ışını veya ışık palsı, saç soğuğunu yok etmek için çalışır. Tedavi pahalı olabilir ve bazen de ağrılı olabilir, ancak istenmeyen saçların görüldüğü vücudun bir çok yerinde kullanılabilir. Son derece eğitimli ve bilgili bir doktor veya teknisyen seçtiğinizden emin olun.

Elektroliz

Elektroliz saç köküne elektrik akımı ile küçük bir iğne yerleştiren bir profesyonel tarafından yapılır. Elektroliz ile iki ana epilasyon yöntemi vardır: galvanik ve termolitik.

  • Galvanik epilasyon, saç follikülünü kimyasal olarak yok eder.
  • Termolitik uzaklaştırma, folikülleri yok etmek için ısıyı kullanır.

Her iki durumda da, çok eğitimli ve bilgili bir profesyonel bulmaya dikkat edin.

Vücudun herhangi bir yerinde elektroliz alabilirsiniz.

İlaçlar ve İstenmeyen Saçlar

Eğer bu epilasyon yöntemlerinden hiçbiri yardımcı değilse, doktorunuzun tavsiyesi isteyebilirsiniz. Saç büyümesini engelleyen ilaçlar var.

Spironolakton , kıl istemediğiniz alanlarda saç büyümesini yavaşlatan veya azaltan bir haptır. Saç derinizdeki saçlardan kurtulamaz ve aslında burada büyümeyi teşvik edebilir.

Vaniqa adı verilen, kadınlarda yüz tüylerinin büyümesini yavaşlattığı için FDA tarafından onaylanan bir reçete kremi var. Bu krem ​​büyümeyi yavaşlatır, ancak saçları kaldırmaz. Sen günde iki kez bölgeye uygularsın. Kremi kullanmayı bıraktıktan sonra, saçlar yeniden büyür.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )