Ürün Görseli

Genç Kızlar İçin Tıraş İpuçları

Kızlar, daha önce hiç görmediğiniz yerlerde saçları görmeye başlıyor musunuz? Ergenliğe eriştiğinize göre, bacaklarınızda, kollarınızın altında ve kasık bölgelerinizin etrafında daha koyu renk saçlara neden olan hormonlarda (androjenler) bir artış var. Amerikan kültürünün bir çok çocuğu , şu anda bacaklarında ve koltuk altlarında tıraş olmaya başlar. İşte kızlar için sadece bazı tıraş ipuçları.

Tıraş Başlangıç ​​Zamanı

Tıraş olmaya kızların başlaması için zaman ayı yok. Tıraş olmak için bacaklarınızda ve / veya kolpitlerinizde yeterli miktarda saç büyümesi hissettiğinizde traşlamaya başlayabilirsiniz. Ailenizdeki bazı kadınlarla konuşun – belki de anneniz, daha önce tıraş yapmış büyük bir kız kardeşiniz, en sevdiğiniz teyze veya güvendiğiniz biri. Onlara tıraş başlamaya hazır olup olmadığınızı sorun. Öyleysen, sana nasıl başlayacaklarını – güvenli bir şekilde öğretebilirler.

Tıraş için Hangi Tıraş Makinesi Kullanılır

Tıraş işlemeye başlamak için, güvenli, etkili ve kullanımı kolay bir ustura bulunmalıdır. Sizi bir indirim mağazasına veya eczaneye götürmek için babanızın, annenizin veya büyük kardeşinizin yanına alın.

İki popüler traş makinesi türü bulacaksınız: elektrikli ve manuel. Elektrikli tıraş bıçağı kablo ile veya şarj edilebilir ve kablosuz tasarım ile gelebilir. Tek kullanımlık traş makinesi veya tıraş bıçağı, üst üste binen çok sayıda bıçağa sahip olabilir. Size çok yakın bir tıraşı verebilir.

Her jilet türü hakkında bazı ayrıntılar:

 • Elektrikli tıraş makineleri. Elektrikli tıraş bıçakları uygundur. Ancak birçok model tek kullanımlık traş makinesi kadar tıraş olmaz. Elektrikli ustura ile gitmek isterseniz, cildinize kontur verecek bir tıraş makinesi seçin . Bazı traş makineleri özellikle genç kızlar için tasarlanmıştır. Bazı elektrikli tıraş makineleri nemlendiriciler de verir. Elektrikli tıraş bıçağı kullanıyor olsanız bile cildi hala tahriş edebilir. Sizin için doğru olanı bulmak için zaman ayırın.
 • Tek kullanımlık veya güvenlikli usturalar. Tek kullanımlık veya emniyetli tıraş bıçağıyla giderseniz, tıraş kremi veya jel satın almak da isteyebilirsiniz. Bu cilt yağlanmasına yardımcı olur ve çizikler ve kesikler riskini azaltır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var. Bazıları, cildinizin kurumasını önlemeye yardımcı olmak için nemlendiriciler içerir. Cildi tahriş edebilecek alkollü krem ​​veya jeller kullanmaktan kaçının. Köpük tene bir ciltte tampon gibi davranır; bu nedenle tiner daha zenginleşir, kendinizi kesme şansınız o kadar az olur. Düzenli sabun veya sıvı sabun da çalışacaktır.

Tıraş sırasında kesiklerden kaçınma

Tek kızak tıraş makinesiyle tıraş genç kızların bazı güvenlik ipuçları:

 • Sıcak bir duş veya küvette tıraş edin. Su, cildi nemlendirir ve yumuşatır; bu da tıraş olmayı kolaylaştırır.
 • Tıraş işleminden önce cildinizdeki ılık suyu birkaç dakika emdirin (veya ıslatın). Daha sonra tıraş kremi veya sabun gibi bol miktarda kayganlaştırıcı uygulayın. Tıraş işlemine başlamadan önce krem ​​veya jelin cildinizi beş dakika yumuşamasına izin verin.
 • Bacak tüyleri büyüdüğünden bacağın aşağı yönünde olduğu gibi saç büyümesi yönünde tıraş edin. Değilse, cildiniz hassassa jilet yanıklığı elde edebilirsiniz.
 • Koltuk altlarındaki saç tahıllarıyla orantılı olmakla birlikte, çoğu kız bacaklarını ve bikini bölgesini tıraş etmeyi tercih eder, çünkü bu daha yakın bir tıraş sağlar. Sadece dikkatli ol.
 • Acele etme. Tıraş yavaş yavaş ve nazikçe önemlidir. Tıraş bıçağı işi yapsın. Tıraş makinesinde çok sert bastırmayın. Acele ederseniz, cildinizi kesmeniz muhtemeldir.
 • Tıraş bıçağını sık sık değiştirin. Cansız bir bıçak cildinizi tahriş edebilir ve döküntülere veya enfeksiyonlara neden olabilir. Cansız bir bıçakla cildinizi daha kolay kesebilirsiniz. Ayrıca, ustura kullanmayın başkalarıyla paylaşın.
 • Diz ve ayak bileği alanının çevresinde dikkatli olun. Şekilleri nedeniyle, bu alanları kesmek çok kolaydır.
 • Annenize babanızdan antiseptik bir stipit kalem getirmesini isteyin. Kullanmak için: Beyaz kurşun kalemi suya batırın, ardından derhal kanamayı durdurmak için lekeleri veya kesikleri uygulayın.
 • Sabun ve suyla iyice yıkadıktan sonra traşınızı bir losyon veya nemlendirici ile izleyin. Bu cildin kurumasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Tıraş Mitlerine inanmayın

Ne duymuş olursanız olun, tıraş, saçları daha kalın hale getirmez . Bu popüler bir efsane. Tıraş sadece saç yüzeyinde cildi temizler. Saç traş edilmesinin yol açtığı keskin kenar, bacaklarınızda veya koltuk altı bölgelerinde hissedebileceğiniz kaba “kabarcık” yaratır.

Muhtemelen, çok kalın saç büyümesi olmadıkça traş etmeye başlayınca hergün tıraş olmak zorunda kalmayacağınızı göreceksiniz. Daha tenli tenli kızlar sadece birkaç günde bir veya haftada bir kez traş olurlar. Yaşlandıkça, saçlarınız daha çabuk içeri girmeye başlar ve daha sık tıraş olmanız gerekebilir.

Bikini ve Pubik Alan Hakkında Yapılması Gerekenler

Bikini ve kasık bölgeleriniz için doğru seçimi yaparken takdirinizi kullanın. Tercihler kızlar, kadınlar ve kültürler arasında değişir.

Cilde doğrudan uygulanan ve birkaç dakika sonra silinen kimyasal saç kaldırıcıları (depilatories) satın alabilirsiniz. Dikkatli olun! Bu saç kaldırıcıların mutlaka vulva veya vajinal alanın veya bikini hattının çevresinde güvenli olmasını sağlamazlar unutmayın. Ayrıca bazı kimseler kimyasallara karşı ergonomiktirler. Bunları kullanmadan önce her zaman küçük bir cilt bölgesini test edin – bunları bacaklarınızda veya koltuk altlarınızda kullansanız bile. Hassas cilt, bu epilasyon seçeneğiyle rahatsız edilebilir.

Bikini bölgesinde ve diğer yerlerde tüy giderme için diğer seçenekler arasında tıraş, mumlama, elektroliz ve lazerle tüy giderme bulunmaktadır.Ayrıca bir bayan bikini bölgesi için özel olarak yapılmış elektrikli ve şarj edilebilir tıraş ızgaraları da vardır.

Tüy Giderme İçin Profesyonel Bir Bakış Ne Zaman?

Saçların çıkartılmasını istediğiniz yerlere sıcak bir balmumu katmanını içeren bir mumlama profesyoneline gidebilirsiniz. Teknisyen mumu çıkardığında sıkışan tüyler çıkartılır. Bazı gençler balmumunun istenmeyen alanlarda tüyleri koparmaktan daha az acı verici olduğunu bulur; Diğerleri ağrının acıyor olduğunu düşünüyor.

Elektroliz ile, bir teknisyen saç folikülüne ince bir iğne takar ve bir elektrik akımı uygular. Elektroliz saçları kalıcı olarak kaldırabilirken, birçok genç kız cildini tahriş ettiğinden rahatsız buluyor. Lazer tedavisi, bikini alanı gibi küçük alanlarda saç kaldırmanın bir başka yöntemidir. Bu tip epilasyon pahalıdır ve yara izine neden olabilir. Bu yöntemlerin her ikisi de, saç büyümesini kalıcı olarak bitirmek için birden fazla oturum gerektirir.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )