Ürün Görseli

Evde Yapılan Basit Tüy Dökücüler

Mercimek Yüzü Paketi

Mercimek yüzü paketi en iyi kırmızı mercimek ile hazırlanır. Bu, yüzün istenmeyen tüylerini gidermek için mükemmel bir doğal bakım aracıdır ve aynı zamanda çok iyi bir yüz ovucudır. Mercimek macunun ters yönde ovulması cildin saç dökülmesine yardımcı olacak ve cildin temiz, pürüzsüz ve yumuşak olmasına yardımcı olacak bir sürtünme oluşturacaktır.

 

malzemeler

 • Kırmızı mercimek yarım bardak
 • Bal
 • Süt
 • Hava geçirmez kap ve öğütücü

 

prosedür

Kırmızı mercimek yarım bardak öğütmek ve bu toz birkaç kez elmas ince kırmızı mercimek tozu almak için eleyin.

Şimdi bu tozdan 2 çorba kaşığı bir kapta alın ve bu toza yeterli miktarda bal ve süt ilave edin böylece yumuşak bir macun oluşturmak üzere birlikte karıştırılır.

Karışımı kapta yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Mercimek tozu geri kalanını gelecekte kullanmak için hava geçirmez bir kapta saklayabilirsiniz.

Bu karışımı yüzümüze uygulayın ve yaklaşık 20 ila 25 dakika boyunca dinlendirin.

Kuruduktan sonra yüzü hafifçe fırçalayın ve sonra su ile yıkayın.

Bu işlemi haftada üç ila dört kez tekrarlayın. Kuru cildiniz varsa, bu karışımı sadece haftada bir kez deride kullanmak daha iyi.

Bu pate’e gül suyu, sandal ağacı tozu, patates suyu veya kurutulmuş portakal kabuğu tozu ilave etmek, yüz tüylerinin giderilmesine yardımcı olur ve cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olur.

 1. Nane İçi Çay

Aşırı Hirsutizm üretimi nedeniyle cildinizdeki istenmeyen saçlar oluşur. Bu, esas olarak artmış androjenler ve testosteron hormonları nedeniyle vücudunuzda meydana gelen hormonal dengesizlikten kaynaklanmaktadır. Saç foliküllerinin androjen hormonlarına aşırı duyarlılığı nedeniyle de olabilir. İçen mendinoz çayı, vücudunuzdaki androjen seviyelerini düşürmede ve dolayısıyla istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Yöntem:

5 ila 6 adet taze nane yaprağı veya kurutulmuş bir nane otunu bir demlik içine alın ve bu tencereye kaynar su ilave edin.

Tencereyi örtün ve yaklaşık 5-7 dakika kadar dikine bırakın.

Çayı soyun ve vücudunuzdan istenmeyen tüylerden kurtulun.

Bu çayı bir ya da iki kez her gün içmek, istenmeyen tüylerin alınmasının etkili sonuçlarının gösterilmesine yardımcı olacaktır.

 1. Daha Fazla Phytoestrojen Zengin Gıdalar Alın

Vücudunuzdaki androjenler ve testosteron seviyeleri artarsa ​​vücudunuzdaki östrojen seviyeleri düşer. Bu, istenmeyen yerlerde saçların büyümesine neden olacak hormonal dengesizlikle sonuçlanacaktır. Fito estrojenlerinden zengin gıdaları alırsanız, o zaman bu etkiyi tersine çevirebilir ve böylece istenmeyen tüy oluşumundan kurtulabilirsiniz. Fitoestrojen östrojen hormonuna oldukça benzer bir bitki hormonudur. Günlük diyetinize fitoekstrojen bakımından zengin gıdaları ekleyin ve tüm ek formları günlük pişirimde kullandığınızdan emin olun. Fitoöstrojen bakımından zengin gıdalardan bazıları şunlardır:

 • Meyan Resifi
 • Keten tohumları
 • Rezene tohumları veya şifalı bitkiler
 • Tofu
 • Soy Süt
 • Yonca
 • Brahmi otu

 

 1. Karadut Pekmezi

Kadınlar daima vücutlarındaki gerekli minerallerin eksikliğini görecektir. Bu, bazı sorunlara ya da diğeri, istenmeyen yerlerde saçlara ya da saç derisindeki saçları kaybetmeye benzer. Blackstrap pekmezi, mineraller, demir açısından zengin ve aynı zamanda istenmeyen yerlerde saç büyümesini yavaşlatacak doğru minerallere sahip olan pekmezdir. Ayrıca istenmeyen yerlerde saç büyümesinin kademeli olarak durdurulmasına yardımcı olacaktır.

 

süreç

Karabiber pekmezi ile iki küp çay kaşığı alıp vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için her gün yiyin.

Herhangi bir demir takviyesine katılıyorsanız veya şeker hastalığı çekiyorsanız, siyah çörek pekmezi almadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

İstenmeyen tüy giderme için basit ipuçları

Aşağıdakiler, vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanın daha iyi sonuçlar elde etmek için takip etmeniz gereken ipuçlarıdır.

 

Aklınızda tutmanız gereken ilk şey, bu ev ilaçlarını denerken sabrınız olmasıdır.

Bu ev ilaçlarını, rahatlığınıza göre kullanmaya çalışmalısınız. Bu, sizin için en iyi istenmeyen tüy büyümesini ortadan kaldırmanın yolunu bulmanın tek yoludur.

Çözümünüze yardımcı olmak ve vücudunuzdan istenmeyen tüyleri kolayca gidermeye yardımcı olmak için meyve ve sebze suları kadar bol su içmelisiniz.

Uygulama ilaçlarından herhangi birini kullanmadan önce bir buhar banyosuna sahip olmak, cildinizin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur ve böylece kolay kaldırılmaya yardımcı olarak istenmeyen alanları oluşturur.

Hormon seviyelerinizi düzenlemek ve istenmeyen saçların büyümesini azaltmak için düzenli egzersiz sezonu ile birlikte sağlıklı bir diyet planına da sadık olduğunuzdan emin olun.

Tedaviyi yaptıktan sonra bölgeyi düzgün bir şekilde yıkamak cildinizin temiz ve temiz olmasını sağlar.

Stres yaşatmayan bir hayat sürmek için ayrıca her gece en az 7 ila 8 saat dinlenmeniz gerekiyor.

Yoganın ve meditasyonun uygulanması size sakinleşmede yardımcı olur ve istenmeyen saç problemlerinizi köreltebilirsiniz.

Vücudunuzda olağandışı kıl gelişimine, bazı göğüs kemiklerine sahipseniz, bir meme ya da doktora danışmanız önerilir: Göğüs küçülmesi, sesin derinleşmesi ve artmış kas kütlesi. Doğal ev ilaçları kesinlikle sonuç göstermek için daha uzun sürecek ve bu nedenle bu ilaçları denediğinizde sabırlı olmanız gerekecek. Hassas yüz derinize herhangi bir yan etki veya hasar vermeden sonuçtan keyif alacaksınız. Bu ev ilaçlarında hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır ve dolayısıyla hiçbir yan etkisi yoktur. Hazırlamak çok kolaydır ve maddelerin çoğu evinizde yaygın olarak bulunur veya yerel mağazanızdan temin edebilirsiniz. Yüzünüzden veya ellerinizden veya bacaklardan saçları çıkarmaya yardımcı olacak ev ilaçlarını hazırlamak için fazla çaba harcamanız gerekmez.

Bu basit ev ilaçlarını deneyin ve vücudunuzdaki istenmeyen saç büyümesinden kurtulun

 

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )